Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rezkar Oy

Y-tunnus 3240567-8 52.24 Lastinkäsittely Perustettu 2021

Rezkar Oy (Y-tunnus: 3240567-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kotka. Yritys toimii toimialalla 52.24 Lastinkäsittely. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (9,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 0,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
219 kEUR
+9,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
-0,500 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-4,00 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,958
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Loitsutie 9 A 4, Kotka 48350
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
7.10.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.24 Lastinkäsittely
Sijainti
Loitsutie 9 A 4, Kotka 48350
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rezkar Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto242205200219 9,5%
Bruttokate242205200219 9,5%
Liiketulos (EBIT)1,001,00-1,000 100,0%
Nettotulos1,001,00-1,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä1,002,0000-
Taseen loppusumma (vastaavaa)21,026,022,023,0 4,5%
Nettovelka-3,00-2,00-3,00-4,00 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,413 %0,488 %-0,500 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,76 %4,26 %-4,17 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %66,7 %-8,33 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %66,7 %- 100 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,000,905-1,190 100,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste4,76 %7,69 %0 %0 %-
Nettovelkaantumisaste (%)- 300 %- 100 %0 %0 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %7,02 %10,7 %9,50 %9,13 % 3,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,051,081,000,958 4,2%
Current ratio1,051,081,000,958 4,2%
Rahat ja rahavarat3,002,003,004,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)25,639,234,731,7 8,6%
Nettokäyttöpääoma %0,413 %0,976 %0 %-0,457 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.