Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HR Company Oy

Y-tunnus 1960980-1 47.72 Jalkineiden ja nahkatavaroiden vähittäiskauppa Perustettu 2005

HR Company Oy (Y-tunnus: 1960980-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vanhalinna. Yritys toimii toimialalla 47.72 Jalkineiden ja nahkatavaroiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -2,7 % ja ROE -2,7 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
+66,7 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Salparinteentie 13, Vanhalinna 21410
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
20.4.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.72 Jalkineiden ja nahkatavaroiden vähittäiskauppa
Sijainti
Salparinteentie 13, Vanhalinna 21410
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HR Company Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5,005,005,0000-
Bruttokate7,007,007,0000-
Liiketulos (EBIT)5,006,006,00-1,00-1,00 0,0%
Nettotulos4,004,005,00-1,00-1,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä37,039,042,038,035,0 7,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)38,040,042,038,035,0 7,9%
Nettovelka-9,00-31,0-33,0-3,00-1,00 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)100 %120 %120 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,5 %15,4 %14,6 %-2,50 %-2,74 % 9,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,1 %10,5 %12,3 %-2,50 %-2,74 % 9,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,5 %15,4 %14,6 %-2,50 %-2,74 % 9,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,6891,501,31-4,97-4,59 7,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-24,3 %-79,5 %-78,6 %-7,89 %-2,86 % 63,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 180 %- 620 %- 660 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat9,0031,033,03,001,00 66,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %760 %800 %840 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.