Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hoivakoti Riihelän Keltasirkku Oy

Y-tunnus 1924584-1 88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta Perustettu 2004

Hoivakoti Riihelän Keltasirkku Oy (Y-tunnus: 1924584-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Suomussalmi Kk. Yritys toimii toimialalla 88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,5 mEUR (83,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 26,8 % (EBIT 0,4 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 96,7 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 4,9 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 483 kEUR
+83,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
26,8 %
+34,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
397 kEUR
+309 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,949
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pyyvaarantie 107, Suomussalmi Kk 89800
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
19 (2025)
Perustettu
13.10.2004
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Päätoimiala
88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
Sijainti
Pyyvaarantie 107, Suomussalmi Kk 89800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hoivakoti Riihelän Keltasirkku Oy · 88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto54338008091 483 83,3%
Bruttokate51234207671 432 86,7%
Liiketulos (EBIT)5,00-84,0-38,0-59,0398 774,6%
Nettotulos4,000-8,009,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä28,028,019,028,028,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14010335,0249574 130,5%
Nettovelka2,0027,016,097,0397 309,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,921 %-22,1 %0 %-7,29 %26,8 % 467,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,49 %-69,1 %-55,1 %-41,5 %96,7 % 333,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,7 %0 %-34,0 %38,3 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,8 %- 200 %-86,4 %-73,8 %145 % 296,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,73-86,8-43,2-62,3386 719,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,1 %26,7 %54,3 %11,2 %4,87 % 56,5%
Nettovelkaantumisaste (%)7,14 %96,4 %84,2 %346 %1 418 % 309,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %20,4 %20,3 %0 %27,3 %36,9 % 35,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,091,172,190,8420,949 12,7%
Current ratio1,091,172,190,8420,949 12,7%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)32,30046,926,1 44,3%
Nettokäyttöpääoma %1,84 %3,42 %0 %-4,33 %-1,89 % 56,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.