Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Toholammin Fysioterapia Oy

Y-tunnus 1865366-7 86.95 Fysioterapiapalvelut Perustettu 2003

Toholammin Fysioterapia Oy (Y-tunnus: 1865366-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Toholampi. Yritys toimii toimialalla 86.95 Fysioterapiapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (1,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 3,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,6 % ja ROE 6,0 %. Omavaraisuusaste oli 97,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 39,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
165 kEUR
+1,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,03 %
-6,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 143 kEUR
-0,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
39,8
-42,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lampintie 2, Toholampi 69300
Verkkosivu
www.toholamminfysioterapia.fi
Henkilöstö
30 (2025)
Perustettu
24.11.2003
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.95 Fysioterapiapalvelut
Sijainti
Lampintie 2, Toholampi 69300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Toholammin Fysioterapia Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto207177151163165 1,2%
Bruttokate205177150161164 1,9%
Liiketulos (EBIT)50,025,025,015,05,00 66,7%
Nettotulos38,020,022,013,010,0 23,1%
Oma pääoma yhteensä179169176172164 4,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)181174178174167 4,0%
Nettovelka- 156- 157- 156- 142- 143 0,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)24,2 %14,1 %16,6 %9,20 %3,03 % 67,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)27,8 %14,1 %15,9 %9,09 %7,62 % 16,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,3 %11,5 %12,8 %7,47 %5,95 % 20,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)28,2 %14,4 %16,2 %9,22 %7,76 % 15,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)24,33,074,38-4,46-12,4 178,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,4 %97,7 %98,3 %98,9 %97,6 % 1,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-87,2 %-92,9 %-88,6 %-82,6 %-87,2 % 5,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-73,9 %-86,4 %- 101 %-85,9 %-84,2 % 2,0%
Maksuvalmius
Quick ratio59,042,858,782,039,8 51,5%
Current ratio59,042,858,782,039,8 51,5%
Rahat ja rahavarat156157156142143 0,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)31,716,536,344,822,1 50,7%
Nettokäyttöpääoma %55,6 %52,0 %82,1 %53,4 %49,1 % 8,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.