Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fysio & Sports Oy

Y-tunnus 3243283-6 86.95 Fysioterapiapalvelut Perustettu 2021

Fysio & Sports Oy (Y-tunnus: 3243283-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ulvila. Yritys toimii toimialalla 86.95 Fysioterapiapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (20,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 24,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 40,0 % ja ROE 37,8 %. Omavaraisuusaste oli 83,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 59,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
90,0 kEUR
+20,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
24,4 %
-2,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-50,0 kEUR
-31,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
59,0
+13,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Eliaksentie 9 1, Ulvila 28400
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
20.10.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.95 Fysioterapiapalvelut
Sijainti
Eliaksentie 9 1, Ulvila 28400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fysio & Sports Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10710975,090,0 20,0%
Bruttokate77,080,071,083,0 16,9%
Liiketulos (EBIT)16,018,020,022,0 10,0%
Nettotulos13,015,016,017,0 6,3%
Oma pääoma yhteensä13,028,039,051,0 30,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)23,036,049,061,0 24,5%
Nettovelka-12,0-24,0-38,0-50,0 31,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)15,0 %16,5 %26,7 %24,4 % 8,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)69,6 %61,0 %47,1 %40,0 % 15,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %73,2 %47,8 %37,8 % 20,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)72,7 %63,2 %48,2 %40,7 % 15,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13,011,912,613,6 7,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste56,5 %75,7 %81,3 %83,6 % 2,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-92,3 %-85,7 %-97,4 %-98,0 % 0,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-10,3 %-21,1 %-49,3 %-54,4 % 10,3%
Maksuvalmius
Quick ratio21,032,046,059,0 28,3%
Current ratio21,032,046,059,0 28,3%
Rahat ja rahavarat21,032,046,059,0 28,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %18,7 %28,4 %60,0 %64,4 % 7,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.