Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hammas-Virta Oy

Y-tunnus 1802589-8 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2002

Hammas-Virta Oy (Y-tunnus: 1802589-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 55,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,8 % ja ROE -1,8 %. Omavaraisuusaste oli 97,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 13,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
27,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
55,6 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 253 kEUR
-56,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
13,9
+3,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vainionkatu 27, Jyväskylä 40700
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
31.12.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Vainionkatu 27, Jyväskylä 40700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hammas-Virta Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto000027,0-
Bruttokate46,032,033,034,027,0 20,6%
Liiketulos (EBIT)21,017,020,017,015,0 11,8%
Nettotulos-41,06,0020,016,0-14,0 187,5%
Oma pääoma yhteensä1 030953897841759 9,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 0301 026898858777 9,4%
Nettovelka- 116- 233- 107- 162- 253 56,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %55,6 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-3,39 %0,584 %2,08 %1,94 %1,83 % 5,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-3,74 %0,605 %2,16 %1,84 %-1,75 % 195,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-3,56 %0,605 %2,16 %1,96 %1,88 % 4,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-88,0-80,4-70,2-68,9-64,6 6,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %92,9 %99,9 %98,1 %97,6 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-11,3 %-24,4 %-11,9 %-19,3 %-33,3 % 72,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %- 867 %-
Maksuvalmius
Quick ratio04,5920710,413,9 33,7%
Current ratio04,5920710,413,9 33,7%
Rahat ja rahavarat116233107162253 56,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000094,6-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %911 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.