Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Peku Fixaa Oy

Y-tunnus 1788283-9 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto Perustettu 2002

Peku Fixaa Oy (Y-tunnus: 1788283-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (1,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 22,7 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 71,5 % ja ROE 77,8 %. Omavaraisuusaste oli 79,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
587 kEUR
-1,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
22,7 %
+20,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 189 kEUR
-110 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,79
+2,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rajatie 4 A 14, Vantaa 01230
Verkkosivu
www.autolasipojat.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
5.10.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Rajatie 4 A 14, Vantaa 01230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Peku Fixaa Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto433475557594587 1,2%
Bruttokate220229278275382 38,9%
Liiketulos (EBIT)13,016,033,012,0133 1008,3%
Nettotulos11,012,026,09,00107 1088,9%
Oma pääoma yhteensä57,064,085,087,0188 116,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)100102144138234 69,6%
Nettovelka-50,0-59,0-94,0-90,0- 189 110,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,00 %3,37 %5,92 %2,02 %22,7 % 1023,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,2 %15,8 %26,8 %8,51 %71,5 % 740,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,8 %19,8 %34,9 %10,5 %77,8 % 641,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)25,0 %26,9 %44,0 %13,8 %97,1 % 603,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,367,6119,90,95997,8 10098,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste55,9 %62,7 %59,4 %63,5 %79,7 % 25,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-87,7 %-92,2 %- 111 %- 103 %- 101 % 1,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,15 %-4,42 %-6,46 %-6,73 %-24,0 % 256,6%
Maksuvalmius
Quick ratio2,042,532,402,624,79 82,8%
Current ratio2,072,552,412,644,79 81,4%
Rahat ja rahavarat50,059,094,090,0189 110,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)33,724,628,824,624,9 1,2%
Nettokäyttöpääoma %11,1 %12,4 %14,7 %13,8 %31,0 % 124,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.