Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hoitokoti Rosmariini Oy

Y-tunnus 1742129-0 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2002

Hoitokoti Rosmariini Oy (Y-tunnus: 1742129-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pertteli. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (13,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 35,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,9 % ja ROE 21,4 %. Omavaraisuusaste oli 17,1 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
31,0 kEUR
-13,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
35,5 %
-9,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
74,0 kEUR
-25,3 % vs. 2024
Quick ratio 2024
0,0154
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Romsilantie 470, Pertteli 25180
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.1.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Romsilantie 470, Pertteli 25180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hoitokoti Rosmariini Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto36,036,036,036,031,0 13,9%
Bruttokate25,025,024,025,019,0 24,0%
Liiketulos (EBIT)15,016,015,016,011,0 31,3%
Nettotulos13,013,07,008,006,00 25,0%
Oma pääoma yhteensä-3,0010,017,025,031,0 24,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)213205197190182 4,2%
Nettovelka15713411799,074,0 25,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)41,7 %44,4 %41,7 %44,4 %35,5 % 20,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,62 %7,60 %7,46 %8,27 %5,91 % 28,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,50 %11,7 %51,9 %38,1 %21,4 % 43,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,47 %10,6 %10,7 %12,3 %9,52 % 22,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,4201,43-1,960,124-2,30 1954,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-1,39 %4,90 %8,67 %13,2 %17,1 % 29,5%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %1 340 %688 %396 %239 % 39,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %600 %539 %497 %456 %484 % 6,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,016900,01610,01540 100,0%
Current ratio0,016900,01610,01540 100,0%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 161 %- 167 %- 169 %- 178 %- 245 % 37,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.