Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Attends OY

Y-tunnus 1526265-2 46.46 Lääkkeiden ja lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa Perustettu 1999

Attends OY (Y-tunnus: 1526265-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.46 Lääkkeiden ja lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 4,7 mEUR (3,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,2 % ja ROE 3,0 %. Omavaraisuusaste oli 87,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
4 746 kEUR
-3,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,548 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 369 kEUR
-38,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,71
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
PB 7330, Helsinki 00002
Verkkosivu
www.attends.eu
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
29.3.1999
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.46 Lääkkeiden ja lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa
Sijainti
PB 7330, Helsinki 00002
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Attends OY · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5 3484 9374 8844 9264 746 3,7%
Bruttokate33838,0332305286 6,2%
Liiketulos (EBIT)29,038,031,027,026,0 3,7%
Nettotulos24,033,032,049,039,0 20,4%
Oma pääoma yhteensä1 1681 2001 2321 2811 320 3,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 4701 3931 4231 5061 518 0,8%
Nettovelka- 270- 192- 121- 266- 369 38,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,542 %0,770 %0,635 %0,548 %0,548 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,77 %2,93 %2,84 %4,23 %3,24 % 23,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,08 %2,79 %2,63 %3,90 %3,00 % 23,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,06 %3,25 %3,08 %4,93 %3,77 % 23,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 128-85,1- 104-94,8- 100 5,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste79,4 %86,1 %86,6 %85,1 %87,0 % 2,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-23,1 %-16,0 %-9,82 %-20,8 %-28,0 % 34,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-0,411 %-3,28 %1,43 %-0,832 %-3,62 % 335,1%
Maksuvalmius
Quick ratio4,8107,456,697,71 15,2%
Current ratio4,8507,456,697,71 15,2%
Rahat ja rahavarat325355121266369 38,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)77,364,067,576,972,2 6,1%
Nettokäyttöpääoma %21,8 %28,2 %25,2 %26,0 %27,8 % 6,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.