Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

L-S Laatukala Oy

Y-tunnus 1449156-8 03.22 Kalanviljely sisävesissä Perustettu 1998

L-S Laatukala Oy (Y-tunnus: 1449156-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 03.22 Kalanviljely sisävesissä. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (29,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 13,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,2 % ja ROE 8,4 %. Omavaraisuusaste oli 83,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
46,0 kEUR
-29,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,0 %
-31,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-49,0 kEUR
+5,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,08
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kauppakatu 19 B, Jyväskylä 40100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.2.1998
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
03 Kalastus ja vesiviljely
Päätoimiala
03.22 Kalanviljely sisävesissä
Sijainti
Kauppakatu 19 B, Jyväskylä 40100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

L-S Laatukala Oy · 03 Kalastus ja vesiviljely
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto55,045,046,065,046,0 29,2%
Bruttokate33,025,032,053,036,0 32,1%
Liiketulos (EBIT)-2,00-1,00-4,0029,06,00 79,3%
Nettotulos-2,00-1,00-4,0025,05,00 80,0%
Oma pääoma yhteensä50,050,032,057,062,0 8,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)52,051,037,073,074,0 1,4%
Nettovelka-25,0-28,0-19,0-52,0-49,0 5,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-3,64 %-2,22 %-8,70 %44,6 %13,0 % 70,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-3,77 %-1,94 %-9,09 %52,7 %8,16 % 84,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)-3,92 %-2,00 %-9,76 %56,2 %8,40 % 85,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-3,88 %-1,96 %-9,88 %66,7 %10,2 % 84,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-6,92-5,73-8,7322,0-0,392 101,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %98,0 %84,2 %77,0 %83,8 % 8,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %-56,0 %-59,4 %-91,2 %-79,0 % 13,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-45,5 %-60,0 %-28,3 %-53,8 %-80,4 % 49,4%
Maksuvalmius
Quick ratio032,03,503,064,08 33,3%
Current ratio032,03,503,064,08 33,3%
Rahat ja rahavarat25,028,019,052,049,0 5,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %56,4 %68,9 %32,6 %53,8 %80,4 % 49,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.