Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

C W Solutions Oy

Y-tunnus 1442896-4 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto Perustettu 1998

C W Solutions Oy (Y-tunnus: 1442896-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Naantali. Yritys toimii toimialalla 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (6,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,6 % ja ROE 2,3 %. Omavaraisuusaste oli 42,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
125 kEUR
-6,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,60 %
+0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
31,0 kEUR
+235 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,783
-4,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Käköläntie 12 as. 8, Naantali 21100
Perustettu
27.1.1998
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Päätoimiala
37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto
Sijainti
Käköläntie 12 as. 8, Naantali 21100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

C W Solutions Oy · 37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto122115135133125 6,0%
Bruttokate122115135133125 6,0%
Liiketulos (EBIT)1,001,004,001,002,00 100,0%
Nettotulos1,001,003,001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä39,040,042,043,044,0 2,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)49,047,052,051,0103 102,0%
Nettovelka-19,0-23,0-20,0-23,031,0 234,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,820 %0,870 %2,96 %0,752 %1,60 % 112,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,13 %2,08 %8,08 %1,94 %2,60 % 34,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,56 %2,53 %7,32 %2,35 %2,30 % 2,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,63 %2,56 %9,88 %2,38 %2,94 % 23,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,69-2,690,216-2,97-2,07 30,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste79,6 %83,3 %80,8 %82,7 %42,3 % 48,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-48,7 %-57,5 %-47,6 %-53,5 %70,5 % 231,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-7,38 %-13,0 %-7,41 %-10,5 %32,0 % 404,8%
Maksuvalmius
Quick ratio4,905,884,905,440,783 85,6%
Current ratio4,905,884,905,440,783 85,6%
Rahat ja rahavarat19,023,020,023,020,0 13,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)86,876,278,471,478,8 10,4%
Nettokäyttöpääoma %32,0 %33,9 %28,9 %30,1 %-10,4 % 134,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.