Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

TK Infra Oy

Y-tunnus 0879899-3 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto Perustettu 1992

TK Infra Oy (Y-tunnus: 0879899-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kotka. Yritys toimii toimialalla 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (9,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 48,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 33,6 % ja ROE 29,8 %. Omavaraisuusaste oli 90,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
285 kEUR
+9,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
48,8 %
+10,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 133 kEUR
-244 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,65
+1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Siikakoskenpolku 17, Kotka 48710
Verkkosivu
www.tkinfra.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.3.1992
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Päätoimiala
37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto
Sijainti
Siikakoskenpolku 17, Kotka 48710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

TK Infra Oy · 37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto171265317261285 9,2%
Bruttokate160248271244266 9,0%
Liiketulos (EBIT)81,014911899,0139 40,4%
Nettotulos65,011995,076,1111 45,9%
Oma pääoma yhteensä85,0197277330415 25,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)144266348371461 24,3%
Nettovelka-77,0- 137- 172-38,7- 133 243,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)47,4 %56,2 %37,2 %38,0 %48,8 % 28,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)84,4 %72,7 %38,4 %27,5 %33,6 % 22,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)124 %84,4 %40,1 %25,1 %29,8 % 18,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)157 %106 %49,9 %32,7 %37,6 % 15,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)63,111176,450,179,0 57,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste58,6 %74,3 %79,1 %88,8 %90,0 % 1,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-90,6 %-69,5 %-62,1 %-11,7 %-32,0 % 173,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-9,94 %-26,0 %-31,2 %1,13 %-30,5 % 2799,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,403,884,754,095,65 38,1%
Current ratio2,403,884,754,095,65 38,1%
Rahat ja rahavarat77,013717238,7133 243,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)139175200170138 18,8%
Nettokäyttöpääoma %49,1 %74,0 %86,4 %49,4 %75,1 % 52,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.