Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Munsala Affärsfastigheter Ab

Y-tunnus 1064338-4 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 1996

Munsala Affärsfastigheter Ab (Y-tunnus: 1064338-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Munsala. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (27,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,7 % ja ROE 1,8 %. Omavaraisuusaste oli 99,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 16,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
28,0 kEUR
+27,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,14 %
+25,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
-300 % vs. 2024
Quick ratio 2025
16,0
+13,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
S.Munsalavägen 49, Munsala 66950
Perustettu
1.10.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
S.Munsalavägen 49, Munsala 66950
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Munsala Affärsfastigheter Ab · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto29,027,065,022,028,0 27,3%
Bruttokate29,027,065,022,028,0 27,3%
Liiketulos (EBIT)-9,00-4,0031,0-4,002,00 150,0%
Nettotulos-10,0-4,0028,0-3,002,00 166,7%
Oma pääoma yhteensä91,087,0115112114 1,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)95,093,0123115116 0,9%
Nettovelka-24,0-24,0-32,0-2,00-8,00 300,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-31,0 %-14,8 %47,7 %-18,2 %7,14 % 139,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-8,91 %-4,26 %29,6 %-2,52 %1,73 % 168,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-10,5 %-4,49 %27,7 %-2,64 %1,77 % 167,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-9,33 %-4,44 %31,2 %-2,63 %1,76 % 166,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-18,5-12,618,8-14,9-8,60 42,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste95,8 %95,6 %94,3 %97,4 %99,1 % 1,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-26,4 %-27,6 %-27,8 %-1,79 %-7,02 % 292,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-69,0 %-74,1 %-38,5 %4,55 %-25,0 % 649,5%
Maksuvalmius
Quick ratio7,758,2512,43,0016,0 433,3%
Current ratio7,758,2512,43,0016,0 433,3%
Rahat ja rahavarat24,024,032,02,008,00 300,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0024749,813,0 73,9%
Nettokäyttöpääoma %93,1 %107 %123 %27,3 %53,6 % 96,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.