Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Karhulan Kuntoutuskoti Oy

Y-tunnus 1059644-2 86.10 Terveydenhuollon laitospalvelut Perustettu 1996

Karhulan Kuntoutuskoti Oy (Y-tunnus: 1059644-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hamina. Yritys toimii toimialalla 86.10 Terveydenhuollon laitospalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,0 mEUR (0,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 29,2 % (EBIT 0,9 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 49,3 % ja ROE -0,2 %. Omavaraisuusaste oli 29,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 044 kEUR
-0,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
29,2 %
-1,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
940 kEUR
-6,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,02
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mannerheimintie 6 A 1, Hamina 49400
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
49 (2025)
Perustettu
1.9.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.10 Terveydenhuollon laitospalvelut
Sijainti
Mannerheimintie 6 A 1, Hamina 49400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Karhulan Kuntoutuskoti Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2 5482 7952 8453 0513 044 0,2%
Bruttokate2 4362 6392 6982 8872 893 0,2%
Liiketulos (EBIT)11,089,0644939889 5,3%
Nettotulos9,00-2 00001,00-1,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä2 667517517517517 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3 0269501 4831 8261 784 2,3%
Nettovelka- 455- 4266421 009940 6,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,432 %3,18 %22,6 %30,8 %29,2 % 5,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,353 %4,48 %52,9 %56,8 %49,3 % 13,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)0,329 %- 126 %0 %0,193 %-0,193 % 200,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,402 %5,55 %75,7 %69,9 %59,6 % 14,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 257- 163593829745 10,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste88,1 %54,4 %34,9 %28,3 %29,0 % 2,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-17,1 %-82,4 %124 %195 %182 % 6,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-3,77 %-0,608 %33,9 %42,9 %41,6 % 3,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,001,601,131,031,02 1,0%
Current ratio2,001,601,131,031,02 1,0%
Rahat ja rahavarat455450000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)27,829,628,127,626,1 5,4%
Nettokäyttöpääoma %14,1 %9,34 %4,43 %1,31 %0,920 % 29,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.