Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hoitokoti Hopeinen Kuu Oy

Y-tunnus 1056454-7 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut Perustettu 1996

Hoitokoti Hopeinen Kuu Oy (Y-tunnus: 1056454-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Iisalmi. Yritys toimii toimialalla 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,3 mEUR (3,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 23,6 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,5 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 30,3 % ja ROE 119,4 %. Omavaraisuusaste oli 77,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 282 kEUR
+3,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
23,6 %
+3,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
597 kEUR
-8,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,33
+1,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ouluntie 217 G, Iisalmi 74160
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
16 (2025)
Perustettu
31.7.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut
Sijainti
Ouluntie 217 G, Iisalmi 74160
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hoitokoti Hopeinen Kuu Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9469861 0711 2401 282 3,4%
Bruttokate8899289971 1631 213 4,3%
Liiketulos (EBIT)135166170248302 21,8%
Nettotulos-4,00-5,00170201544 170,6%
Oma pääoma yhteensä- 579- 583- 414- 213331 255,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2602993235801 203 107,4%
Nettovelka675717598649597 8,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,3 %16,8 %15,9 %20,0 %23,6 % 18,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,0 %19,3 %21,1 %32,4 %30,3 % 6,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)-1,51 %-1,79 %54,7 %44,5 %119 % 167,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)18,5 %22,2 %25,0 %39,6 %38,2 % 3,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)120152152230199 13,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste8,08 %5,65 %57,2 %66,7 %77,3 % 15,9%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %10 000 %10 000 %10 000 %180 % 98,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %83,2 %84,1 %68,7 %63,7 %67,9 % 6,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9160,9612,222,934,33 47,8%
Current ratio0,9160,9612,222,934,33 47,8%
Rahat ja rahavarat52,055,03,003,003,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,227,027,330,329,6 2,3%
Nettokäyttöpääoma %-2,11 %-1,12 %15,8 %30,1 %70,9 % 135,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.