Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pappilankoti Oy

Y-tunnus 1035007-1 87.20 Mielenterveys- ja päihdekuntoutujien sekä kehitysvammaisten asumis- ja laitospalvelut Perustettu 1996

Pappilankoti Oy (Y-tunnus: 1035007-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Joutseno. Yritys toimii toimialalla 87.20 Mielenterveys- ja päihdekuntoutujien sekä kehitysvammaisten asumis- ja laitospalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,4 mEUR (17,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 33,1 % (EBIT 0,5 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 46,4 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 31,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 375 kEUR
-17,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
33,1 %
-3,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
455 kEUR
-25,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,44
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ierikankuja 1, Joutseno 54100
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
20 (2025)
Perustettu
26.1.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.20 Mielenterveys- ja päihdekuntoutujien sekä kehitysvammaisten asumis- ja laitospalvelut
Sijainti
Ierikankuja 1, Joutseno 54100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pappilankoti Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 2941 5791 6781 6581 375 17,1%
Bruttokate1 2501 5271 6201 6101 329 17,5%
Liiketulos (EBIT)547775762602455 24,4%
Nettotulos00000-
Oma pääoma yhteensä282282282282282 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)9541 1921 2111 076887 17,6%
Nettovelka549778764611455 25,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)42,3 %49,1 %45,4 %36,3 %33,1 % 8,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)64,2 %72,2 %63,4 %52,6 %46,4 % 11,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %0 %0 %0 %0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)74,3 %82,0 %72,4 %62,1 %55,9 % 10,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)486696662503371 26,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste29,6 %23,6 %23,3 %26,2 %31,8 % 21,4%
Nettovelkaantumisaste (%)195 %276 %271 %217 %161 % 25,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %51,9 %57,7 %55,4 %47,9 %44,1 % 7,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,391,291,281,341,44 7,5%
Current ratio1,391,291,281,341,44 7,5%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)37,229,428,727,332,7 19,8%
Nettokäyttöpääoma %20,3 %16,7 %15,8 %16,2 %19,5 % 20,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.