Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Financo Oy

Y-tunnus 1013090-9 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta Perustettu 1995

Financo Oy (Y-tunnus: 1013090-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kittilä. Yritys toimii toimialalla 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta. Vuonna 2024 liikevaihto oli 0,0 mEUR (13,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 20,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 88,9 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 12,5 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
20,0 kEUR
-13,0 % vs. 2023
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
20,0 %
+33,0 %-yks. vs. 2023
Nettovelka 2024
4,00 kEUR
+100 % vs. 2023
Quick ratio 2024
3,00
0,0 vs. 2023

Perustiedot

Osoite
Aholanperäntie 1, Kittilä 99100
Verkkosivu
www.financo.fi
Henkilöstö
1 (2024)
Perustettu
14.7.1995
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta
Sijainti
Aholanperäntie 1, Kittilä 99100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Financo Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2024
20202021202220232024Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto21,015,024,023,020,0 13,0%
Bruttokate23,017,024,023,019,0 17,4%
Liiketulos (EBIT)4,001,003,00-3,004,00 233,3%
Nettotulos4,00-1,002,00-5,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä5,004,006,001,001,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,012,06,003,006,00 100,0%
Nettovelka3,001,0002,004,00 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,0 %6,67 %12,5 %-13,0 %20,0 % 253,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)40,0 %7,69 %33,3 %-66,7 %88,9 % 233,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)114 %-22,2 %40,0 %- 143 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %13,3 %50,0 %-85,7 %133 % 255,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,810,2432,43-3,573,72 204,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste35,7 %36,4 %85,7 %25,0 %12,5 % 50,0%
Nettovelkaantumisaste (%)60,0 %25,0 %0 %200 %400 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %42,9 %40,0 %4,17 %13,0 %30,0 % 130,8%
Maksuvalmius
Quick ratio2,332,406,003,003,00 0,0%
Current ratio2,332,406,003,003,00 0,0%
Rahat ja rahavarat01,00001,00-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)20997,315,2018,3-
Nettokäyttöpääoma %38,1 %46,7 %20,8 %8,70 %20,0 % 129,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.