Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Myrkyn Vesiosuuskunta

Y-tunnus 0969509-9 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 1994

Myrkyn Vesiosuuskunta (Y-tunnus: 0969509-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Myrkky. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (4,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 98,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 44,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
24,0 kEUR
-4,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
4,00 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-84,0 kEUR
-3,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
44,0
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Komulantie 82, Myrkky 64370
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
1.6.1994
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Komulantie 82, Myrkky 64370
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Myrkyn Vesiosuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto22,022,025,025,024,0 4,0%
Bruttokate14,014,016,016,013,0 18,8%
Liiketulos (EBIT)-1,00-1,001,001,000 100,0%
Nettotulos-1,00-1,001,001,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä170171173174174 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)172172176177176 0,6%
Nettovelka-78,0-78,0-80,0-81,0-84,0 3,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-4,55 %-4,55 %4,00 %4,00 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-0,578 %-0,581 %0,575 %0,567 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-0,585 %-0,587 %0,581 %0,576 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-0,585 %-0,588 %0,583 %0,575 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-17,3-17,1-15,2-15,4-16,5 7,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,8 %98,8 %98,3 %98,9 %98,9 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-45,9 %-45,6 %-46,2 %-46,6 %-48,3 % 3,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 345 %- 345 %- 308 %- 316 %- 342 % 8,2%
Maksuvalmius
Quick ratio41,040,027,743,044,0 2,3%
Current ratio42,041,529,044,545,5 2,2%
Rahat ja rahavarat78,078,080,081,084,0 3,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)49,833,243,858,460,8 4,1%
Nettokäyttöpääoma %373 %368 %336 %348 %371 % 6,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.