Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Iitiän Vesiosuuskunta

Y-tunnus 2063567-9 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 2006

Iitiän Vesiosuuskunta (Y-tunnus: 2063567-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lappeenranta. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 92,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
50,0 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
-10,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Armilankatu 27 lh. 22, Lappeenranta 53100
Perustettu
2.10.2006
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Armilankatu 27 lh. 22, Lappeenranta 53100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Iitiän Vesiosuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2,002,991,692,002,00 0,0%
Bruttokate1,002,991,692,002,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)0-0,03100,07201,000 100,0%
Nettotulos0-0,03100,07201,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä11,011,111,112,012,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11,011,111,112,013,0 8,3%
Nettovelka-5,00-9,28-9,57-10,0-11,0 10,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %-1,04 %4,25 %50,0 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %-0,281 %0,649 %8,65 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %-0,281 %0,649 %8,65 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %-0,281 %0,649 %8,65 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,04-1,07-0,974-0,0529-1,14 2055,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %92,3 % 7,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-45,5 %-84,0 %-86,0 %-83,3 %-91,7 % 10,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 250 %- 310 %- 565 %- 500 %- 500 % 0,0%
Maksuvalmius
Quick ratio000012,0-
Current ratio000012,0-
Rahat ja rahavarat5,009,289,5710,011,0 10,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %250 %343 %610 %550 %550 % 0,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.