Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Heinolan Kipinä Oy

Y-tunnus 0962721-3 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 1994

Heinolan Kipinä Oy (Y-tunnus: 0962721-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Heinola. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (13,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,1 % ja ROE 17,0 %. Omavaraisuusaste oli 90,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
114 kEUR
-13,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,02 %
-8,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-32,0 kEUR
-3,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
9,80
+5,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pikijärventie 1 B 1302, Heinola 18120
Verkkosivu
www.heinolankipina.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.3.1994
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Pikijärventie 1 B 1302, Heinola 18120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Heinolan Kipinä Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto112114129132114 13,6%
Bruttokate111113127132116 12,1%
Liiketulos (EBIT)9,00-15,018,020,08,00 60,0%
Nettotulos9,00-13,018,017,08,00 52,9%
Oma pääoma yhteensä51,028,044,048,046,0 4,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)59,036,055,062,050,0 19,4%
Nettovelka-39,0-10,0-16,0-31,0-32,0 3,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,04 %-13,2 %14,0 %15,2 %7,02 % 53,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,7 %-27,4 %41,8 %35,9 %16,1 % 55,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)17,1 %-32,9 %50,0 %37,0 %17,0 % 54,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)20,8 %-32,5 %53,5 %45,7 %19,1 % 58,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,26-19,814,412,01,68 86,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste87,9 %77,8 %78,6 %78,7 %90,2 % 14,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-76,5 %-35,7 %-36,4 %-64,6 %-69,6 % 7,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-28,6 %-1,75 %-3,10 %-13,6 %-23,7 % 74,3%
Maksuvalmius
Quick ratio8,004,254,424,629,80 112,1%
Current ratio8,004,254,424,629,80 112,1%
Rahat ja rahavarat39,010,016,031,032,0 3,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)45,667,210247,032,0 31,9%
Nettokäyttöpääoma %43,8 %22,8 %31,8 %35,6 %38,6 % 8,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.