Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Herttalämpö Oy

Y-tunnus 0183377-6 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 1978

Herttalämpö Oy (Y-tunnus: 0183377-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vaasa. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (12,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 36,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
120 kEUR
+12,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-15,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,25
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vaasanpuistikko 17, Vaasa 65100
Verkkosivu
www.taloasema.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.3.1978
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Vaasanpuistikko 17, Vaasa 65100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Herttalämpö Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto89,0107111107120 12,1%
Bruttokate89,0107111110122 10,9%
Liiketulos (EBIT)001,0000-
Nettotulos001,0000-
Oma pääoma yhteensä9,009,0010,09,009,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)41,058,022,027,026,0 3,7%
Nettovelka-16,0-34,0-7,00-15,0-15,0 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0,901 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %0 %2,50 %0 %0 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %0 %10,5 %0 %0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %0 %11,1 %0 %0 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,851-0,8510,149-0,946-0,851 10,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste22,0 %15,5 %43,5 %34,6 %36,0 % 4,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 178 %- 378 %-70,0 %- 167 %- 167 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %18,0 %14,0 %5,41 %1,87 %0,833 % 55,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,87500,9231,121,25 11,6%
Current ratio0,87500,9231,121,25 11,6%
Rahat ja rahavarat16,034,07,0015,015,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0016,400-
Nettokäyttöpääoma %-4,49 %42,1 %-0,901 %1,87 %3,33 % 78,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.