Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vomtec Oy

Y-tunnus 0954745-9 25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus Perustettu 1993

Vomtec Oy (Y-tunnus: 0954745-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Salo. Yritys toimii toimialalla 25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (66,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -60,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -2,9 % ja ROE -3,7 %. Omavaraisuusaste oli 77,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
5,00 kEUR
+66,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-60,0 %
+40,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-50,0 kEUR
+5,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,47
-0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vanumammantie 1, Salo 24260
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.12.1993
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus
Sijainti
Vanumammantie 1, Salo 24260
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vomtec Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,002,007,003,005,00 66,7%
Bruttokate12,06,0010,08,0010,0 25,0%
Liiketulos (EBIT)-3,00-11,0-7,00-3,00-3,00 0,0%
Nettotulos-12,0-2,00-9,00-2,00-2,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä88,079,065,058,051,0 12,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)92,084,068,070,066,0 5,7%
Nettovelka-72,0-67,0-52,0-53,0-50,0 5,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-37,5 %- 550 %- 100 %- 100 %-60,0 % 40,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-11,3 %-2,27 %-11,8 %-2,90 %-2,94 % 1,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-12,2 %-2,40 %-12,5 %-3,25 %-3,67 % 12,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-11,6 %-2,41 %-12,6 %-3,31 %-3,70 % 11,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-13,3-19,3-14,5-9,15-8,49 7,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,6 %94,0 %94,2 %81,7 %77,3 % 5,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-81,8 %-84,8 %-80,0 %-91,4 %-98,0 % 7,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 838 %-3 100 %- 686 %-1 333 %- 700 % 47,5%
Maksuvalmius
Quick ratio14,613,613,34,313,47 19,5%
Current ratio14,613,613,34,313,47 19,5%
Rahat ja rahavarat72,067,052,053,050,0 5,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)45,6183000-
Nettokäyttöpääoma %225 %300 %-14,3 %- 233 %- 260 % 11,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.