Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Scott Health & Safety Oy

Y-tunnus 0949137-9 26.60 Säteilylaitteiden sekä elektronisten lääkintä- ja terapialaitteiden valmistus Perustettu 1993

Scott Health & Safety Oy (Y-tunnus: 0949137-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 26.60 Säteilylaitteiden sekä elektronisten lääkintä- ja terapialaitteiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,8 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,9 % ja ROE 2,9 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-28 142 kEUR
-2,9 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Hiilikatu 3, Helsinki 00180
Verkkosivu
www.scottsafety.com
Henkilöstö
8 (2025)
Perustettu
2.12.1993
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
26 Tietokoneiden sekä elektronisten ja optisten tuotteiden valmistus
Päätoimiala
26.60 Säteilylaitteiden sekä elektronisten lääkintä- ja terapialaitteiden valmistus
Sijainti
Hiilikatu 3, Helsinki 00180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Scott Health & Safety Oy · 26 Tietokoneiden sekä elektronisten ja optisten tuotteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate29,084,0005,00-
Liiketulos (EBIT)3,0055,0- 304-69,05,00 107,2%
Nettotulos-12 239-61,03281 002793 20,9%
Oma pääoma yhteensä26 08726 02626 35427 35528 149 2,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)26 11326 03626 35327 35628 148 2,9%
Nettovelka-26 071-26 013-26 353-27 356-28 142 2,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,00931 %0,211 %1,25 %3,73 %2,86 % 23,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-38,0 %-0,234 %1,25 %3,73 %2,86 % 23,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,00932 %0,211 %1,25 %3,73 %2,86 % 23,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3 623-2 413-2 766-2 562-2 583 0,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,9 %100,0 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-99,9 %- 100,0 %- 100,0 %- 100 %- 100,0 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio1 0042 604000-
Current ratio1 0042 604000-
Rahat ja rahavarat26 07126 01326 35327 35628 142 2,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.