Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Reprox Oy

Y-tunnus 0948206-9 18.13 Painamista ja julkaisemista edeltävät palvelut Perustettu 1993

Reprox Oy (Y-tunnus: 0948206-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 18.13 Painamista ja julkaisemista edeltävät palvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (15,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 39,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,6 % ja ROE 10,8 %. Omavaraisuusaste oli 96,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
81,0 kEUR
+15,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
39,5 %
+15,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
-240 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,44
+4,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mekaanikonkatu 3 B, Helsinki 00880
Perustettu
1.8.1993
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Päätoimiala
18.13 Painamista ja julkaisemista edeltävät palvelut
Sijainti
Mekaanikonkatu 3 B, Helsinki 00880
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Reprox Oy · 18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto67,085,082,070,081,0 15,7%
Bruttokate67,085,082,070,081,0 15,7%
Liiketulos (EBIT)3,0022,020,017,032,0 88,2%
Nettotulos17,017,055,050,057,0 14,0%
Oma pääoma yhteensä477494510519534 2,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)514531546552551 0,2%
Nettovelka13,010,011,05,00-7,00 240,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,48 %25,9 %24,4 %24,3 %39,5 % 62,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,33 %4,21 %9,29 %9,47 %11,6 % 22,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,48 %3,50 %11,0 %9,72 %10,8 % 11,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,46 %4,39 %9,68 %9,90 %12,1 % 22,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-49,0-29,5-26,6-33,6-21,5 36,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste92,8 %93,2 %93,1 %93,9 %96,7 % 3,0%
Nettovelkaantumisaste (%)2,73 %2,02 %2,16 %0,963 %-1,31 % 236,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %52,2 %36,5 %41,5 %41,4 %13,6 % 67,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,032,973,504,328,44 95,4%
Current ratio2,032,973,504,328,44 95,4%
Rahat ja rahavarat2,005,004,005,007,00 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)064,4000-
Nettokäyttöpääoma %56,7 %83,5 %116 %161 %165 % 2,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.