Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuopion Maalauspalvelu Oy

Y-tunnus 0911614-9 43.34 Maalaus ja lasitus Perustettu 1992

Kuopion Maalauspalvelu Oy (Y-tunnus: 0911614-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Toivala. Yritys toimii toimialalla 43.34 Maalaus ja lasitus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (13,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -15,4 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -7,8 % ja ROE -10,0 %. Omavaraisuusaste oli 78,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
13,0 kEUR
-13,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-15,4 %
-42,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-17,0 kEUR
-6,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,40
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Viitonen 1480, Toivala 70900
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.12.1992
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.34 Maalaus ja lasitus
Sijainti
Viitonen 1480, Toivala 70900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuopion Maalauspalvelu Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto32,032,019,015,013,0 13,3%
Bruttokate32,032,020,017,013,0 23,5%
Liiketulos (EBIT)11,09,00-6,004,00-2,00 150,0%
Nettotulos11,07,00-6,004,00-2,00 150,0%
Oma pääoma yhteensä21,028,020,022,018,0 18,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)36,037,024,028,023,0 17,9%
Nettovelka-10,0-16,0-9,00-16,0-17,0 6,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)34,4 %28,1 %-31,6 %26,7 %-15,4 % 157,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,8 %24,7 %-19,7 %15,4 %-7,84 % 150,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)71,0 %28,6 %-25,0 %19,0 %-10,0 % 152,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)36,1 %26,5 %-21,4 %18,2 %-9,76 % 153,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)8,263,78-9,312,11-4,08 293,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste91,9 %94,6 %87,0 %81,5 %78,3 % 3,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-47,6 %-57,1 %-45,0 %-72,7 %-94,4 % 29,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-21,9 %-43,8 %-31,6 %-73,3 %-92,3 % 25,9%
Maksuvalmius
Quick ratio7,6711,54,334,003,40 15,0%
Current ratio7,6711,54,334,003,40 15,0%
Rahat ja rahavarat23,023,09,0016,017,0 6,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %62,5 %65,6 %52,6 %100 %92,3 % 7,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.