Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Arnisat Hoivapalvelut oy

Y-tunnus 0807839-8 86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta Perustettu 1990

Arnisat Hoivapalvelut oy (Y-tunnus: 0807839-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,8 mEUR (1,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 14,7 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 25,1 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 52,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 838 kEUR
+1,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,7 %
+2,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
269 kEUR
+15,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,95
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Haavantie 4, Hyvinkää 05830
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
31 (2025)
Perustettu
22.8.1990
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Sijainti
Haavantie 4, Hyvinkää 05830
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Arnisat Hoivapalvelut oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 4911 5251 7241 8051 838 1,8%
Bruttokate1 3671 4041 5921 6801 710 1,8%
Liiketulos (EBIT)187166223227270 18,9%
Nettotulos00000-
Oma pääoma yhteensä572572572572572 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)9409421 0301 0541 097 4,1%
Nettovelka189168229234269 15,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,5 %10,9 %12,9 %12,6 %14,7 % 16,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)20,8 %17,6 %22,6 %21,8 %25,1 % 15,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %0 %0 %0 %0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)25,9 %22,1 %28,9 %28,3 %32,8 % 15,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)12294,0153151194 28,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,9 %60,7 %55,6 %54,2 %52,1 % 3,9%
Nettovelkaantumisaste (%)33,0 %29,4 %40,0 %40,9 %47,0 % 14,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %24,7 %24,3 %26,5 %26,8 %28,6 % 6,7%
Maksuvalmius
Quick ratio2,332,332,052,001,95 2,5%
Current ratio2,332,332,052,001,95 2,5%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)31,330,931,830,931,4 1,6%
Nettokäyttöpääoma %32,8 %32,2 %27,8 %26,7 %27,0 % 1,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.