Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pelor Ky

Y-tunnus 0757111-3 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta Perustettu 1989

Pelor Ky (Y-tunnus: 0757111-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Vuonna 2024 liikevaihto oli 0,0 mEUR (33,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 25,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,6 % ja ROE 1,6 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
4,00 kEUR
-33,3 % vs. 2023
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
25,0 %
+8,3 %-yks. vs. 2023
Nettovelka 2024
-3,00 kEUR
+62,5 % vs. 2023
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Vaakatie 3 B 22, Helsinki 00440
Perustettu
14.9.1989
Yritysmuoto
KY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Sijainti
Vaakatie 3 B 22, Helsinki 00440
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pelor Ky · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2024
20202021202220232024Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2,00016,06,004,00 33,3%
Bruttokate2,002,0010,01,001,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)2,001,009,001,001,00 0,0%
Nettotulos2,001,009,001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä51,053,061,063,063,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)51,052,062,062,063,0 1,6%
Nettovelka-13,0-12,0-29,0-8,00-3,00 62,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)100 %0 %56,3 %16,7 %25,0 % 49,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,92 %1,94 %15,8 %1,61 %1,60 % 0,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,44 %1,92 %15,8 %1,61 %1,59 % 1,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,92 %1,94 %15,8 %1,61 %1,60 % 0,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,933-3,823,99-4,77-4,96 4,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-25,5 %-22,6 %-47,5 %-12,7 %-4,76 % 62,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 650 %0 %- 181 %- 133 %-75,0 % 43,6%
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat13,012,029,08,003,00 62,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %2 550 %0 %388 %1 033 %1 575 % 52,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.