Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vieruhovi Oy

Y-tunnus 0712014-4 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta Perustettu 1988

Vieruhovi Oy (Y-tunnus: 0712014-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (8,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 15,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,9 % ja ROE 0,9 %. Omavaraisuusaste oli 98,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
13,0 kEUR
+8,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,4 %
+7,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Elimäenkatu 20 A, Helsinki 00510
Perustettu
30.9.1988
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Sijainti
Elimäenkatu 20 A, Helsinki 00510
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vieruhovi Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9,0014,09,0012,013,0 8,3%
Bruttokate9,0014,09,0012,013,0 8,3%
Liiketulos (EBIT)03,00-3,001,002,00 100,0%
Nettotulos03,00-3,001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä105108106106107 0,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)105108106106109 2,8%
Nettovelka-1,00-4,00-3,00-3,00-6,00 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %21,4 %-33,3 %8,33 %15,4 % 84,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %2,82 %-2,80 %0,943 %1,86 % 97,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %2,82 %-2,80 %0,943 %0,939 % 0,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %2,82 %-2,82 %0,948 %1,88 % 98,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-10,1-6,93-13,2-9,03-8,03 11,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %99,1 %100 %98,2 % 1,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-0,952 %-3,70 %-2,83 %-2,83 %-5,61 % 98,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-11,1 %-28,6 %-22,2 %-25,0 %-30,8 % 23,2%
Maksuvalmius
Quick ratio003,0003,00-
Current ratio003,0003,00-
Rahat ja rahavarat1,004,003,003,006,00 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %11,1 %28,6 %22,2 %25,0 %30,8 % 23,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.