Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Typeworks Oy Ltd

Y-tunnus 0676245-2 74.12 Graafinen suunnittelu ja visuaalinen viestintä Perustettu 1987

Typeworks Oy Ltd (Y-tunnus: 0676245-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 74.12 Graafinen suunnittelu ja visuaalinen viestintä. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (60,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 25,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,2 % ja ROE 3,3 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
4,00 kEUR
-60,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
25,0 %
-15,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-28,0 kEUR
+15,2 % vs. 2024
Quick ratio 2024
11,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kuninkaantörmä 4 A, Espoo 02940
Verkkosivu
www.typeworks.fi
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
1.11.1987
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.12 Graafinen suunnittelu ja visuaalinen viestintä
Sijainti
Kuninkaantörmä 4 A, Espoo 02940
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Typeworks Oy Ltd · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5,005,008,0010,04,00 60,0%
Bruttokate5,005,008,0010,05,00 50,0%
Liiketulos (EBIT)2,001,003,004,001,00 75,0%
Nettotulos2,001,002,003,001,00 66,7%
Oma pääoma yhteensä32,030,030,031,030,0 3,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)32,031,031,033,029,0 12,1%
Nettovelka-31,0-30,0-31,0-33,0-28,0 15,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,0 %20,0 %37,5 %40,0 %25,0 % 37,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,06 %3,17 %9,68 %12,5 %3,23 % 74,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,15 %3,23 %6,67 %9,84 %3,28 % 66,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,25 %3,28 %10,0 %13,3 %3,39 % 74,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,12-2,030,1621,16-1,93 266,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,0 %96,8 %96,8 %91,2 %100 % 9,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-96,9 %- 100 %- 103 %- 106 %-93,3 % 12,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 600 %- 580 %- 375 %- 300 %- 700 % 133,3%
Maksuvalmius
Quick ratio31,030,031,011,00 100,0%
Current ratio31,030,031,011,00 100,0%
Rahat ja rahavarat31,030,031,033,028,0 15,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %600 %580 %375 %300 %725 % 141,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.