Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Studio Jouko Järvisalo Oy

Y-tunnus 0635809-7 74.13 Sisustussuunnittelu Perustettu 1986

Studio Jouko Järvisalo Oy (Y-tunnus: 0635809-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 74.13 Sisustussuunnittelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (90,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -63,2 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -4,6 % ja ROE -15,6 %. Omavaraisuusaste oli 27,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
19,0 kEUR
+90,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-63,2 %
+136,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,0319
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Valssiparinkuja 2, Helsinki 00920
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1986
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.13 Sisustussuunnittelu
Sijainti
Valssiparinkuja 2, Helsinki 00920
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Studio Jouko Järvisalo Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto14,42,003,0010,019,0 90,0%
Bruttokate13,72,003,009,0018,0 100,0%
Liiketulos (EBIT)-18,7-32,0-29,0-20,0-12,0 40,0%
Nettotulos-19,1-32,0-29,0-20,0-12,0 40,0%
Oma pääoma yhteensä16413210383,071,0 14,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)323293283268258 3,7%
Nettovelka-20,1-13,0-3,00-3,00-6,00 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 130 %-1 600 %- 967 %- 200 %-63,2 % 68,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-5,65 %-10,4 %-10,1 %-7,26 %-4,56 % 37,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-11,0 %-21,7 %-24,7 %-21,5 %-15,6 % 27,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-10,9 %-21,7 %-24,8 %-21,7 %-15,8 % 27,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-36,1-47,5-41,5-29,7-19,9 33,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,7 %45,1 %36,3 %30,9 %27,4 % 11,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-12,3 %-9,85 %-2,91 %-3,61 %-8,45 % 134,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %964 %7 400 %5 933 %1 830 %958 % 47,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1850,08970,03370,02150,0319 48,4%
Current ratio0,1850,08970,03370,02150,0319 48,4%
Rahat ja rahavarat20,113,03,003,006,00 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1960000-
Nettokäyttöpääoma %- 854 %-7 100 %-5 733 %-1 820 %- 958 % 47,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.