Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Salon Fysioterapia Oy

Y-tunnus 0602387-9 86.95 Fysioterapiapalvelut Perustettu 1985

Salon Fysioterapia Oy (Y-tunnus: 0602387-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Salo. Yritys toimii toimialalla 86.95 Fysioterapiapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (6,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 18,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,7 % ja ROE 10,8 %. Omavaraisuusaste oli 94,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
236 kEUR
-6,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,2 %
-6,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-88,0 kEUR
+72,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,79
-8,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kirkkokatu 10 B, Salo 24100
Verkkosivu
www.salonfysioterapia.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
17.10.1985
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.95 Fysioterapiapalvelut
Sijainti
Kirkkokatu 10 B, Salo 24100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Salon Fysioterapia Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto288267265251236 6,0%
Bruttokate286264263248232 6,5%
Liiketulos (EBIT)64,065,060,062,043,0 30,6%
Nettotulos51,053,048,050,034,0 32,0%
Oma pääoma yhteensä292305313324308 4,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)328327339348327 6,0%
Nettovelka- 292- 293- 308- 320-88,0 72,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)22,2 %24,3 %22,6 %24,7 %18,2 % 26,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)20,4 %20,2 %18,3 %18,3 %12,7 % 30,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)18,1 %17,8 %15,5 %15,7 %10,8 % 31,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)23,1 %22,1 %19,7 %19,7 %13,6 % 31,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)25,424,619,319,64,35 77,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste89,0 %93,3 %92,6 %93,1 %94,2 % 1,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-96,1 %-98,4 %-98,8 %-28,6 % 71,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-88,9 %- 101 %- 107 %- 118 %-29,2 % 75,3%
Maksuvalmius
Quick ratio8,9414,613,314,35,79 59,5%
Current ratio8,9414,613,314,35,79 59,5%
Rahat ja rahavarat29229330832088,0 72,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)33,038,333,132,027,8 13,1%
Nettokäyttöpääoma %35,8 %43,8 %47,2 %54,2 %38,6 % 28,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.