Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuusamon Fysikaalinen Hoitolaitos Oy

Y-tunnus 2184933-7 86.95 Fysioterapiapalvelut Perustettu 2008

Kuusamon Fysikaalinen Hoitolaitos Oy (Y-tunnus: 2184933-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuusamo. Yritys toimii toimialalla 86.95 Fysioterapiapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,3 % ja ROE 4,5 %. Omavaraisuusaste oli 95,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 19,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
74,0 kEUR
-3,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,35 %
-5,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-14,0 kEUR
-7,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
19,0
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kitkantie 38-40 A 1, Kuusamo 93600
Verkkosivu
www.kfh.fi
Perustettu
14.3.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.95 Fysioterapiapalvelut
Sijainti
Kitkantie 38-40 A 1, Kuusamo 93600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuusamon Fysikaalinen Hoitolaitos Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto82,074,676,077,074,0 3,9%
Bruttokate83,078,576,078,078,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)7,00-0,408-3,005,001,00 80,0%
Nettotulos5,00-0,413-3,004,001,00 75,0%
Oma pääoma yhteensä27,024,520,022,022,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)30,026,720,024,022,0 8,3%
Nettovelka-18,0-14,3-10,0-13,0-14,0 7,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,54 %-0,547 %-3,95 %6,49 %1,35 % 79,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,5 %-1,43 %-12,8 %22,7 %4,35 % 80,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)19,6 %-1,61 %-13,5 %19,0 %4,55 % 76,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)28,6 %-1,61 %-13,8 %23,8 %4,55 % 80,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,73-2,96-5,313,11-1,08 134,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste87,1 %91,5 %95,2 %95,7 %95,7 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-66,7 %-58,5 %-50,0 %-59,1 %-63,6 % 7,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-17,1 %-16,1 %-11,8 %-15,6 %-17,6 % 12,8%
Maksuvalmius
Quick ratio5,758,0414,019,019,0 0,0%
Current ratio5,758,0414,019,019,0 0,0%
Rahat ja rahavarat18,014,310,013,014,0 7,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)22,311,29,6123,719,7 16,9%
Nettokäyttöpääoma %23,2 %21,5 %17,1 %23,4 %24,3 % 3,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.