Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pihtiputaan Terästyö Oy

Y-tunnus 0216041-1 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto Perustettu 1978

Pihtiputaan Terästyö Oy (Y-tunnus: 0216041-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pihtipudas. Yritys toimii toimialalla 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,3 % ja ROE 4,7 %. Omavaraisuusaste oli 97,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,500
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hiirenniemi 5, Pihtipudas 44800
Perustettu
1.1.1978
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Hiirenniemi 5, Pihtipudas 44800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pihtiputaan Terästyö Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate12,012,012,012,012,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)10,09,00-1,00-1,003,00 400,0%
Nettotulos10,09,00-1,00-1,003,00 400,0%
Oma pääoma yhteensä56,065,064,062,065,0 4,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)56,065,064,072,067,0 6,9%
Nettovelka-31,0-41,0-30,0-1,00-1,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,6 %14,9 %-1,55 %-1,47 %4,32 % 393,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)19,6 %14,9 %-1,55 %-1,59 %4,72 % 396,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)19,6 %15,0 %-1,56 %-1,59 %4,72 % 396,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,652,70-7,15-7,05-2,87 59,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %98,5 %100 %86,1 %97,0 % 12,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-55,4 %-63,1 %-46,9 %-1,61 %-1,54 % 4,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio041,000,3000,500 66,7%
Current ratio041,000,3000,500 66,7%
Rahat ja rahavarat31,041,030,01,001,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.