Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Aarnon Puun Metsät Oy

Y-tunnus 0151862-9 02.10 Metsänhoito Perustettu 1978

Aarnon Puun Metsät Oy (Y-tunnus: 0151862-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 02.10 Metsänhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (8,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 93,0 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,3 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,9 % ja ROE 10,0 %. Omavaraisuusaste oli 88,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
358 kEUR
+8,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
93,0 %
-15,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-52,0 kEUR
+81,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,78
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Peukalonpellontie 1, Hämeenlinna 13300
Verkkosivu
www.aarnonpuu.fi
Henkilöstö
17 (2025)
Perustettu
15.3.1978
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.10 Metsänhoito
Sijainti
Peukalonpellontie 1, Hämeenlinna 13300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Aarnon Puun Metsät Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto33391,0320330358 8,5%
Bruttokate316250316419386 7,9%
Liiketulos (EBIT)264194262357333 6,7%
Nettotulos261164207283261 7,8%
Oma pääoma yhteensä2 0952 1682 2842 5042 702 7,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 2582 2762 3662 6193 065 17,0%
Nettovelka- 153-80,0-4,00- 287-52,0 81,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)79,3 %213 %81,9 %108 %93,0 % 13,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,9 %8,56 %11,3 %14,4 %11,9 % 17,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)13,0 %7,69 %9,30 %11,8 %10,0 % 15,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)12,1 %8,67 %11,4 %14,7 %12,2 % 17,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)62,3-45,4-4,6464,724,0 62,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste92,7 %95,3 %96,5 %95,6 %88,2 % 7,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-7,30 %-3,69 %-0,175 %-11,5 %-1,92 % 83,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-35,1 %-63,7 %11,3 %-64,8 %3,91 % 106,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,582,551,182,872,78 3,1%
Current ratio3,582,551,182,872,78 3,1%
Rahat ja rahavarat28116647,0330347 5,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %61,3 %111 %2,19 %65,8 %62,0 % 5,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.