Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

AO-Forestservice AB OY

Y-tunnus 2431610-6 02.10 Metsänhoito Perustettu 2011

AO-Forestservice AB OY (Y-tunnus: 2431610-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Parainen. Yritys toimii toimialalla 02.10 Metsänhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (20,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -115,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -12,2 % ja ROE -46,8 %. Omavaraisuusaste oli 27,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
20,0 kEUR
-20,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 115 %
-179,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
74,0 kEUR
-47,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,60
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Våno dalväg 123, Parainen 21600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
27.9.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.10 Metsänhoito
Sijainti
Våno dalväg 123, Parainen 21600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

AO-Forestservice AB OY · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto47,042,025,025,020,0 20,0%
Bruttokate45,040,042,041,026,0 36,6%
Liiketulos (EBIT)18,015,018,016,0-23,0 243,8%
Nettotulos12,010,011,09,00-26,0 388,9%
Oma pääoma yhteensä56,062,068,071,040,0 43,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)245241234230147 36,1%
Nettovelka15715014114174,0 47,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)38,3 %35,7 %72,0 %64,0 %- 115 % 279,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,86 %6,17 %7,58 %6,90 %-12,2 % 276,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,9 %16,9 %16,9 %12,9 %-46,8 % 462,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)8,20 %6,38 %7,83 %7,10 %-12,6 % 277,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-4,90-9,92-8,38-8,33-44,3 431,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste22,9 %25,5 %28,8 %30,7 %27,0 % 12,1%
Nettovelkaantumisaste (%)280 %242 %207 %199 %185 % 7,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %351 %376 %592 %588 %395 % 32,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,901,631,201,762,60 47,7%
Current ratio1,901,631,201,762,60 47,7%
Rahat ja rahavarat24,023,020,013,029,0 123,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)31,152,113116191,3 43,3%
Nettokäyttöpääoma %38,3 %28,6 %20,0 %52,0 %120 % 130,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.