Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Palojoen Vesiosuuskunta

Y-tunnus 9023599-6 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 1978

Palojoen Vesiosuuskunta (Y-tunnus: 9023599-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jämijärvi. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -4,6 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,5 % ja ROE 0,5 %. Omavaraisuusaste oli 97,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 24,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
65,0 kEUR
+4,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-4,62 %
-3,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 139 kEUR
-0,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
24,7
+6,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Jämijärventie 447, Jämijärvi 38800
Verkkosivu
www.palojoenvesiosuuskunta.fi
Henkilöstö
7 (2025)
Perustettu
15.3.1978
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Jämijärventie 447, Jämijärvi 38800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Palojoen Vesiosuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto65,068,063,062,065,0 4,8%
Bruttokate62,057,055,057,062,0 8,8%
Liiketulos (EBIT)15,00-1,00-1,00-3,00 200,0%
Nettotulos12,00-1,00-1,001,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä208208207207208 0,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)217219211214214 0,0%
Nettovelka- 149- 147- 143- 138- 139 0,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)23,1 %0 %-1,59 %-1,61 %-4,62 % 187,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,62 %0 %-0,465 %0 %0,467 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)5,96 %0 %-0,482 %-0,483 %0,482 % 199,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,90 %0 %-0,482 %0 %0,483 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-6,26-19,7-20,7-20,6-22,6 9,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,3 %95,0 %98,1 %96,3 %97,2 % 0,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-71,6 %-70,7 %-69,1 %-66,7 %-66,8 % 0,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 217 %- 200 %- 221 %- 210 %- 205 % 2,4%
Maksuvalmius
Quick ratio19,614,538,818,024,7 37,2%
Current ratio19,614,538,818,024,7 37,2%
Rahat ja rahavarat149147143138139 0,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)33,737,640,623,533,7 43,4%
Nettokäyttöpääoma %229 %218 %240 %219 %218 % 0,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.