Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Metsänhoito PMP OY

Y-tunnus 3479677-2 02.10 Metsänhoito Perustettu 2024

Metsänhoito PMP OY (Y-tunnus: 3479677-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ilomantsi. Yritys toimii toimialalla 02.10 Metsänhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (400,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 13,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,9 % ja ROE 133,3 %. Omavaraisuusaste oli 11,8 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
30,0 kEUR
+400 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,3 %
-3,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
8,00 kEUR
-27,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,533
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sammontie 11, Ilomantsi 82900
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.10.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.10 Metsänhoito
Sijainti
Sammontie 11, Ilomantsi 82900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Metsänhoito PMP OY · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6,0030,0 400,0%
Bruttokate6,0027,0 350,0%
Liiketulos (EBIT)1,004,00 300,0%
Nettotulos1,002,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä1,002,00 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)18,017,0 5,6%
Nettovelka11,08,00 27,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,7 %13,3 % 20,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,56 %22,9 % 311,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %133 % 33,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,67 %26,7 % 300,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,002,49 149,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste5,26 %11,8 % 124,3%
Nettovelkaantumisaste (%)1 100 %400 % 63,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %233 %33,3 % 85,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3330,533 60,1%
Current ratio0,3330,533 60,1%
Rahat ja rahavarat4,005,00 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1220 100,0%
Nettokäyttöpääoma %- 200 %-23,3 % 88,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.