Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

MJL-Takkatuonti Oy

Y-tunnus 3446807-4 43.35 Muu rakennusten viimeistely Perustettu 2024

MJL-Takkatuonti Oy (Y-tunnus: 3446807-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lohja. Yritys toimii toimialalla 43.35 Muu rakennusten viimeistely. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (19,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 9,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,1 % ja ROE 7,0 %. Omavaraisuusaste oli 78,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
100 kEUR
-19,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
9,00 %
-76,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-72,0 kEUR
+14,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,00
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lehmijärventie 778, Lohja 08500
Perustettu
4.5.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.35 Muu rakennusten viimeistely
Sijainti
Lehmijärventie 778, Lohja 08500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

MJL-Takkatuonti Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto124100 19,4%
Bruttokate11191,0 18,0%
Liiketulos (EBIT)1069,00 91,5%
Nettotulos85,06,00 92,9%
Oma pääoma yhteensä85,087,0 2,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)112110 1,8%
Nettovelka-84,0-72,0 14,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)85,5 %9,00 % 89,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)94,6 %8,11 % 91,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %6,98 % 93,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)126 %10,6 % 91,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)85,0-1,29 101,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste75,2 %78,4 % 4,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-98,8 %-82,8 % 16,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-45,2 %-48,0 % 6,2%
Maksuvalmius
Quick ratio4,004,00 0,0%
Current ratio4,004,00 0,0%
Rahat ja rahavarat84,072,0 14,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %67,7 %72,0 % 6,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.