Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HEMets Oy

Y-tunnus 3446704-7 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta Perustettu 2024

HEMets Oy (Y-tunnus: 3446704-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Liminka. Yritys toimii toimialalla 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 36,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 32,0 % ja ROE 30,3 %. Omavaraisuusaste oli 93,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 14,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
79,0 kEUR
-10,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
36,7 %
-54,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-24,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
14,0
+11,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuurneenniitty 8, Liminka 91900
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.5.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta
Sijainti
Kuurneenniitty 8, Liminka 91900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HEMets Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto88,079,0 10,2%
Bruttokate82,042,0 48,8%
Liiketulos (EBIT)80,029,0 63,7%
Nettotulos64,022,0 65,6%
Oma pääoma yhteensä64,081,0 26,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)95,086,0 9,5%
Nettovelka-24,0-24,0 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)90,9 %36,7 % 59,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)84,2 %32,0 % 62,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %30,3 % 69,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %40,3 % 67,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)64,016,7 73,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste67,4 %93,1 % 38,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-37,5 %-29,6 % 21,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %7,95 %-22,8 % 386,8%
Maksuvalmius
Quick ratio2,9714,0 371,4%
Current ratio2,9714,0 371,4%
Rahat ja rahavarat24,024,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)282277 1,8%
Nettokäyttöpääoma %69,3 %98,7 % 42,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.