Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

A&S Mursu Oy

Y-tunnus 3444645-7 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2024

A&S Mursu Oy (Y-tunnus: 3444645-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Maaninkavaara. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (247,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 58,8 % ja ROE 66,7 %. Omavaraisuusaste oli 80,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
59,0 kEUR
+247 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,47 %
-20,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
-60,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,00
+2,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Maaninkavaarantie 427 A, Maaninkavaara 98780
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
24.4.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Maaninkavaarantie 427 A, Maaninkavaara 98780
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

A&S Mursu Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto17,059,0 247,1%
Bruttokate17,058,0 241,2%
Liiketulos (EBIT)5,005,00 0,0%
Nettotulos4,004,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä4,008,00 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,0010,0 42,9%
Nettovelka-5,00-8,00 60,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)29,4 %8,47 % 71,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)71,4 %58,8 % 17,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %66,7 % 33,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %83,3 % 33,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,004,62 15,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste57,1 %80,0 % 40,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 125 %- 100 % 20,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-11,8 %-10,2 % 13,6%
Maksuvalmius
Quick ratio2,335,00 114,6%
Current ratio2,335,00 114,6%
Rahat ja rahavarat5,008,00 60,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)42,912,4 71,1%
Nettokäyttöpääoma %23,5 %13,6 % 42,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.