Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Marko Sirén Oy

Y-tunnus 3443957-2 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2024

Marko Sirén Oy (Y-tunnus: 3443957-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (730,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 73,1 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 180,6 % ja ROE 154,2 %. Omavaraisuusaste oli 97,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
357 kEUR
+730 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
73,1 %
-22,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-45,0 kEUR
-463 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,7
+8,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Wetterhoffinkatu 4 C 19, Hämeenlinna 13100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
22.4.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Wetterhoffinkatu 4 C 19, Hämeenlinna 13100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Marko Sirén Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto43,0357 730,2%
Bruttokate43,0357 730,2%
Liiketulos (EBIT)41,0261 536,6%
Nettotulos32,0209 553,1%
Oma pääoma yhteensä32,0239 646,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)45,0244 442,2%
Nettovelka-8,00-45,0 462,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)95,3 %73,1 % 23,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)91,1 %181 % 98,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %154 % 54,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)128 %193 % 50,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)33,0206 524,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste71,1 %97,6 % 37,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-25,0 %-18,8 % 24,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %11,6 %-10,9 % 194,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,4611,7 238,2%
Current ratio3,4611,7 238,2%
Rahat ja rahavarat8,0045,0 462,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19521,5 89,0%
Nettokäyttöpääoma %74,4 %17,9 % 75,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.