Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Skarta Energy Sunrise Oy

Y-tunnus 3441124-6 42.22 Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen rakentaminen Perustettu 2024

Skarta Energy Sunrise Oy (Y-tunnus: 3441124-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 42.22 Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen rakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,2 mEUR) ja nettotulos -0,2 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -95,1 % ja ROE -97,0 %. Omavaraisuusaste oli 99,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 49,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-49,0 kEUR
-14,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
49,0
+41,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Miestentie 9 C, Espoo 02150
Perustettu
11.4.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.22 Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen rakentaminen
Sijainti
Miestentie 9 C, Espoo 02150
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Skarta Energy Sunrise Oy · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00-
Bruttokate00-
Liiketulos (EBIT)-3,00- 176 5766,7%
Nettotulos-3,00- 176 5766,7%
Oma pääoma yhteensä217146 32,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)223147 34,1%
Nettovelka-43,0-49,0 14,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-1,35 %-95,1 % 6944,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-1,38 %-97,0 % 6929,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-1,38 %-97,0 % 6929,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,00- 197 6466,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,3 %99,3 % 2,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-19,8 %-33,6 % 69,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio7,8349,0 525,8%
Current ratio7,8349,0 525,8%
Rahat ja rahavarat43,049,0 14,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.