Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

M&A Works Oy

Y-tunnus 3439845-9 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi Perustettu 2024

M&A Works Oy (Y-tunnus: 3439845-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Savonlinna. Yritys toimii toimialalla 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (12,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 52,0 % ja ROE 39,2 %. Omavaraisuusaste oli -33,3 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
49,0 kEUR
-12,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,08 %
+4,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
-42,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,00
+0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Heikinpohjantie 35 C 12, Savonlinna 57100
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
5.4.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Päätoimiala
71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi
Sijainti
Heikinpohjantie 35 C 12, Savonlinna 57100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

M&A Works Oy · 71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto56,049,0 12,5%
Bruttokate56,049,0 12,5%
Liiketulos (EBIT)-0,3872,00 616,8%
Nettotulos-1,591,00 162,9%
Oma pääoma yhteensä-1,59-1,00 37,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,103,00 42,9%
Nettovelka-2,10-3,00 42,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-0,691 %4,08 % 690,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-10,5 %52,0 % 595,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-75,5 %39,2 % 151,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %400 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,3872,15 655,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-43,0 %-33,3 % 22,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 210 %- 300 % 42,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2,83 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5701,00 75,4%
Current ratio0,5701,00 75,4%
Rahat ja rahavarat2,103,00 42,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %-2,83 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.