Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Guns Rosor Ab Oy

Y-tunnus 3437071-2 90.20 Esittävät taiteet Perustettu 2024

Guns Rosor Ab Oy (Y-tunnus: 3437071-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Teerijärvi. Yritys toimii toimialalla 90.20 Esittävät taiteet. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (5,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 57,1 % ja ROE 100,0 %. Omavaraisuusaste oli 60,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
37,0 kEUR
+5,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,41 %
-0,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
-150 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,50
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Småböndersvägen 12 A, Teerijärvi 68700
Perustettu
24.3.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.20 Esittävät taiteet
Sijainti
Småböndersvägen 12 A, Teerijärvi 68700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Guns Rosor Ab Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto35,037,0 5,7%
Bruttokate34,034,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)2,002,00 0,0%
Nettotulos1,002,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä1,003,00 200,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,005,00 150,0%
Nettovelka-2,00-5,00 150,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,71 %5,41 % 5,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %57,1 % 42,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %100 % 0,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)200 %100 % 50,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,001,91 4,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %60,0 % 20,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 200 %- 167 % 16,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-2,86 %-8,11 % 183,6%
Maksuvalmius
Quick ratio2,002,50 25,0%
Current ratio2,002,50 25,0%
Rahat ja rahavarat2,005,00 150,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %2,86 %8,11 % 183,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.