Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Huolto Parviainen Oy

Y-tunnus 3437065-9 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2024

Huolto Parviainen Oy (Y-tunnus: 3437065-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kontio. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (36,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,2 % ja ROE 24,4 %. Omavaraisuusaste oli 69,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
83,0 kEUR
+36,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,23 %
-30,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-20,0 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,90
-3,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mustalammenkuja 6, Kontio 90910
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
24.3.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Mustalammenkuja 6, Kontio 90910
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Huolto Parviainen Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto61,083,0 36,1%
Bruttokate53,075,0 41,5%
Liiketulos (EBIT)23,06,00 73,9%
Nettotulos18,05,00 72,2%
Oma pääoma yhteensä18,023,0 27,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)21,033,0 57,1%
Nettovelka-15,0-20,0 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)37,7 %7,23 % 80,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)110 %22,2 % 79,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %24,4 % 75,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)128 %29,3 % 77,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)18,03,30 81,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste85,7 %69,7 % 18,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-83,3 %-87,0 % 4,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-19,7 %-12,0 % 39,1%
Maksuvalmius
Quick ratio6,672,90 56,5%
Current ratio6,672,90 56,5%
Rahat ja rahavarat15,020,0 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)026,4-
Nettokäyttöpääoma %27,9 %22,9 % 17,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.