Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ronde Oy

Y-tunnus 3436979-7 74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu Perustettu 2024

Ronde Oy (Y-tunnus: 3436979-7) on suomalainen yritys. Yritys toimii toimialalla 74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (86,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 41,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,3 % ja ROE 13,3 %. Omavaraisuusaste oli 94,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
-86,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
41,7 %
+1,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+33,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,00
+0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Carrer dels Calciners 57 Escalera D, Bajo 1 Valencia 46112 Spain
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
24.3.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu
Sijainti
Carrer dels Calciners 57 Escalera D, Bajo 1 Valencia 46112 Spain
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ronde Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto88,012,0 86,4%
Bruttokate87,012,0 86,2%
Liiketulos (EBIT)35,05,00 85,7%
Nettotulos28,04,00 85,7%
Oma pääoma yhteensä28,032,0 14,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)41,034,0 17,1%
Nettovelka-3,00-2,00 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)39,8 %41,7 % 4,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)85,4 %13,3 % 84,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %13,3 % 86,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)130 %16,9 % 87,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)28,01,35 95,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste66,7 %94,1 % 41,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-10,7 %-6,25 % 41,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %12,5 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4291,00 133,1%
Current ratio0,4291,00 133,1%
Rahat ja rahavarat3,002,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %-9,09 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.