Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Profixit Oy

Y-tunnus 3429808-7 33.15 Siviilialusten korjaus ja huolto Perustettu 2024

Profixit Oy (Y-tunnus: 3429808-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Säynätsalo. Yritys toimii toimialalla 33.15 Siviilialusten korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (4,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,4 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 90,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
48,0 kEUR
-4,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,17 %
-15,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,00
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sorvaajantie 16 B, Säynätsalo 40900
Verkkosivu
www.profixit.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
23.2.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.15 Siviilialusten korjaus ja huolto
Sijainti
Sorvaajantie 16 B, Säynätsalo 40900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Profixit Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto50,048,0 4,0%
Bruttokate35,035,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)10,02,00 80,0%
Nettotulos10,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä10,010,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)12,011,0 8,3%
Nettovelka-5,00-5,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,0 %4,17 % 79,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)83,3 %17,4 % 79,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)90,9 %19,0 % 79,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)10,01,05 89,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste90,9 %90,9 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %-50,0 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,00 %-8,33 % 4,1%
Maksuvalmius
Quick ratio5,006,00 20,0%
Current ratio5,006,00 20,0%
Rahat ja rahavarat5,005,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %8,00 %10,4 % 30,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.