Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

FibreCo Oy

Y-tunnus 3429659-1 42.22 Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen rakentaminen Perustettu 2024

FibreCo Oy (Y-tunnus: 3429659-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nummela. Yritys toimii toimialalla 42.22 Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen rakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (53,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 19,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 58,5 % ja ROE 75,0 %. Omavaraisuusaste oli 62,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
413 kEUR
+53,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,1 %
-5,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-47,0 kEUR
+4,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,52
+1,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tervanummi 11 A, Nummela 03100
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
22.2.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.22 Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen rakentaminen
Sijainti
Tervanummi 11 A, Nummela 03100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

FibreCo Oy · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto269413 53,5%
Bruttokate176249 41,5%
Liiketulos (EBIT)67,079,0 17,9%
Nettotulos52,060,0 15,4%
Oma pääoma yhteensä52,0108 107,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)96,0174 81,3%
Nettovelka-49,0-47,0 4,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)24,9 %19,1 % 23,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)69,8 %58,5 % 16,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %75,0 % 25,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)126 %78,6 % 37,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)53,658,5 9,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste54,7 %62,4 % 14,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-94,2 %-43,5 % 53,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-2,23 %-5,08 % 127,8%
Maksuvalmius
Quick ratio3,384,52 33,7%
Current ratio3,384,52 33,7%
Rahat ja rahavarat49,086,0 75,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)35,350,4 42,8%
Nettokäyttöpääoma %21,2 %28,1 % 32,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.