Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

OS-Eristys Oy

Y-tunnus 3426544-5 43.23 Eristyksen asennus Perustettu 2024

OS-Eristys Oy (Y-tunnus: 3426544-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 43.23 Eristyksen asennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (37,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 6,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 20,8 % ja ROE 44,4 %. Omavaraisuusaste oli 32,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
74,0 kEUR
+37,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,76 %
-9,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
+26,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,783
-1,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Soihtukaari 2, Espoo 02940
Perustettu
9.2.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.23 Eristyksen asennus
Sijainti
Soihtukaari 2, Espoo 02940
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

OS-Eristys Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto54,074,0 37,0%
Bruttokate54,065,0 20,4%
Liiketulos (EBIT)9,005,00 44,4%
Nettotulos7,004,00 42,9%
Oma pääoma yhteensä7,0011,0 57,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,033,0 120,0%
Nettovelka-15,0-11,0 26,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,7 %6,76 % 59,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)60,0 %20,8 % 65,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %44,4 % 55,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)129 %58,8 % 54,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)7,003,34 52,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste46,7 %32,4 % 30,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 214 %- 100 % 53,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-13,0 %16,2 % 224,6%
Maksuvalmius
Quick ratio1,880,783 58,4%
Current ratio1,880,783 58,4%
Rahat ja rahavarat15,011,0 26,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)09,86-
Nettokäyttöpääoma %13,0 %-6,76 % 152,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.