Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pajalle Oy

Y-tunnus 3424791-7 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2024

Pajalle Oy (Y-tunnus: 3424791-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Venesjärvi. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (7,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 42,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,6 % ja ROE 52,2 %. Omavaraisuusaste oli 47,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,4), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
35,0 kEUR
-7,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
42,9 %
-15,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
365 kEUR
+4156 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,357
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Paattilammintie 114, Venesjärvi 38760
Verkkosivu
www.pajalle.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.2.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Paattilammintie 114, Venesjärvi 38760
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pajalle Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto38,035,0 7,9%
Bruttokate30,027,0 10,0%
Liiketulos (EBIT)22,015,0 31,8%
Nettotulos17,012,0 29,4%
Oma pääoma yhteensä17,029,0 70,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)42,0413 883,3%
Nettovelka-9,00365 4155,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)57,9 %42,9 % 25,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)52,4 %6,59 % 87,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %52,2 % 47,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)129 %7,21 % 94,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)18,010,4 42,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste40,5 %47,0 % 16,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-52,9 %1 259 % 2480,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %42,1 %1 083 % 2472,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3600,357 0,8%
Current ratio0,3600,357 0,8%
Rahat ja rahavarat9,005,00 44,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %-42,1 %-25,7 % 39,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.